Kadın | Konular | Kitaplık | İletişim

Kadın Koleksiyonunda En Moda Kombinler

Kadın Koleksiyonunda En Moda Kombinler

2008 İlkbahar-Yaz’ı Kadın Koleksiyonu’nda; Çiçekler ve Tomurcuklar, Urban Safari, Feminen – Maskülen, Marine, Siyah Beyaz, Puantiye gibi trendleri öne çıkaran Koton, sizlere sezonun en moda kombinlerini yapma fırsatı sunuyor.

Çiçekler ve Tomurcuklar:
Minik kır çiçeklerinden, kocaman ortanca, şakayık ve nergislere uzanan çiçek desenleri Koton 2008 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu’nun ilk müjdecilerinden. Küçük kır çiçekleri; fuşya, şeker pembe, parlak sarı, nar çiçeği, elektrik mavisi ve yeşilin her tonu ile uçuşan şifonların üzerinde hayat bulurken, büyük çiçek desenleri; gri, vizon ve ekru üzerinde, sarı ve şeker pembeler saten ve pamuk satenler ile karşımıza çıkıyor.
İş kadınını baharın ilk günlerinden, yazın sıcağına kadar taşıyabilecek bu desenler, fırça darbeleri ve suluboya efektleri ile yaratıldı.

Büyük çiçek desenleri, pamuk satenlerin üzerinde, iş kadınının yeni görünümü olarak tanımlayabileceğimiz “kum saati” silüeti ile karşımıza çıkıyor. Bu elbiseler, minik hırka veya minik ceketler ile kombinlenerek kullanılırken, minik kır çiçekleri ise, farklı büyüklükteki çiçek baskıları, puantiye ve çizgili baskılar ile kombinlenerek uçuşan şifon elbiselerin üzerinde hayat buluyor. Bu elbiseler sıcak yaz gecelerinin vazgeçilmezleri olma yolunda iddialı.

Urban Safari:
Haki ve toprak tonları, bel hattını vurgulayan elbise, ceket ve bluzlar ile duble paça şort ve paçaya doğru genişleyen pantolonlar ile karşımızda. Tüm elbise ve ceketlerde görünümü tamamlayan en önemli aksesuar kemerler. Toprak tonları, kahve ve metalik renkler ile karşımıza çıkan kemerler, geçtiğimiz sezonlara oranla biraz daha inceldi. Ceket ve elbise kolları, apolet ve duble detayları ile bitirildi. Etnik desenler, farklı kabilelerin geçmişlerinden geliyor. Toprak tonları, parlak sarı ve kırmızı ile renklendirilmiş bu desenler, iş kadınının 2008 yaz gardrobu için olmazsa olmazlar arasında...

Feminen - Maskülen:
Koton 2008 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu’nun açılış parçaları arasında en çok göze çarpan trendlerden birisi olan feminen-maskülen, ekose ve çizgili kumaşlar, yelek, ceket ve pantolon kombinleri, metal düğme detayları, bel hattını vurgulayan kesimler ve eşarp yaka gömlekler ile hayat buluyor. Şehir kadını için vazgeçilmez olan bu parçalar, iş hayatının gerektirdiği esnekliği feminen bir görünüm içerisinde sunuyor. Bel hattını vurgulayan ceket ve elbise kesimleri ve yine bu parçaların üzerine takılan kemerler, maskülen görünüme seksapellik katması nedeni ile vazgeçilmez olarak değerlendirilebilir. Pantolon paçaları geçtiğimiz sezona oranla genişlerken, bel hattı orta yükseklikte. Eşarp-yaka gömlekler, maskülen ceketlere fenimen bir hava getirmesi nedeniyle görüntüyü tamamlıyor. Detaylarda görülen ve üniforma havasını tamamlayan sarı metal düğmeler, portföy çantalar ile kombinlenmiş. Klasik ikili siyah ve beyazın yanı sıra öne çıkan renkler ise; lacivert, mavi, sarı, kırmızı ve bejin tonları. Bu görüntünün vazgeçilmez parçaları ise yelek ve yelek elbiseler.

Marine:
Çizgili triko, ceket ve pantolonlar minik puantiyelerle buluşuyor... Koton 2008 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu’nun gözde parçaları arasında yer alan minik puanlı ve geometrik desenli elbiseler, çizgili triko, açık paça jean ve çizgili ceketler ile birleşerek, şehir kadınına taze deniz havasını müjdeliyor. Marine koleksiyonunda önde gelen renkler elektrik mavisi, lacivert ve beyaz, nar çiçeği ve sarı detaylar ile karşımızda. Kontrast renklerdeki biye detayları, ceket ve yelek kesimlerini ortaya çıkarıyor. Ceket ve elbise kesimleri bel hattını vurguluyor.

Siyah Beyaz:
Çiçek ve yaprak desenleri, siyah - beyaz gibi kontrast renk kombinasyonlarında grafik bir kurgu ile karşımıza çıkıyor. Koleksiyonun bu teması, iş kadınının günlük ihtiyaçları temel alınarak tasarlanmış. Elbise ve eteklerde karşımıza çıkan bu grafik desenler, kontrast renklerdeki kalın biyeler ile vurgulanıyor. Sıcak yaz günleri için kısa kollu ve kolsuz olarak tasarlanan bu elbiseler, örme ve pamuk saten kumaşlar ile gardrobumuza girecek. Göğüs ve bel hattı vücudu saran bu elbiseler, envelop ve önden düğmeleri gömlek-elbise olarak da işlenmiş. Bu siyah-beyaz kombinasyonun yardımcı rengi ise bu yazın gözdesi sarı. Desenlerin içinde, ve tamamlayıcı bluz, t-shirt ve gömleklerde kullanılmış olan sarı, siyah ve beyaza neşe katmış.

Puantiye:
Yazın gözdesi şifon bluzlar ve uçuşan elbiseler, bu sefer puanlar ile karşımızda. Siyah- beyaz, kırmızı-beyaz, lacivert-beyaz gibi renk kombinasyonlarında çalışılmış puantiye baskılı şifonlar, bu yaz gardrobumuza neşe katacak. Bluzlarda, eşarp yaka ve düşük gömlek yaka detayları ile işlenmiş bu desen, elbiselerde vücut hattını ortaya çıkaracak şekilde kullanılmış. Göğüs ve bel hattını saran, diz hizasındaki bu elbiseler yaz geceleri için vazgeçilmez...


Kategoriler

- evlilik - Saglik - çocuk - Cocuk Psikolojisi - Duygu ve Düsünce Yazilari - kadın - sağlık - Bebek ve Cocuk Sagligi - SEVGİ - Rasûlüllah - aile - mutluluk - Cocuk Gelisimi - anne - Sevgi - Diyet - çocuk gelişimi - Dekorasyon - Gebelik - hastalik - bebek - diyet - Hastaliklar - evlilik - kanser - Şifalı Bitkiler - erkek - cocuk egitimi - çocuk hastalıkları - Cilt Bakimi - Aşk - Gülay Atasoy - güzellik - Güzellik - Peygamber - kalp - baba - beslenme - hayat - aşk - Kadin Hastaliklari - Mutfak - müslüman - Islam ve Kadin - Senai Demirci - Şiir - tedavi - Alternatif Tib - Mehtap Kayaoğlu - dua

MollaCami.Com