Kadın | Konular | Kitaplık | İletişim

Evimizdeki tehlike:OYUNCAK

Anne babaların çocukları için tercih ettiği oyuncakların niteliklerinin, çocukların sağlığı için büyük önem taşıdığı bildirildi.

Niğde Dr. Doğan Baran Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi ve Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Bahri Elmas, çocuklar için vazgeçilmez eğlence araçlarından olan oyuncaklar konusunda anne ve babaların dikkatli olması gerektiğini söyledi.
Oyuncakların, çocukların dış dünyayla irtibatlarını, öğrenmelerini, paylaşmalarını, eğlenmelerini, mutlu olmalarını, beceri ve kişiliklerinin gelişmesini sağlayan önemli unsurlar olduğunu ifade eden Elmas, anne babaların doğru oyuncak seçiminin, çocukların kişisel gelişimleri için büyük önem arz ettiğini vurguladı.
Yanlış seçilen oyuncakların son derece tehlikeli sonuçlara sebep olabileceğine dikkati çeken Elmas, şunları kaydetti:
''Oyuncağın bir sektör haline geldiği günümüzde, çoğunluğu plastik hammaddelerden oyuncak üretiliyor. Kontrolsüz olarak üretilen ve standartlara uygun olmayan oyuncaklar, ağza alındığında hem mikrobik hem de kimyasal açıdan zararlı olabiliyor. Özellikle 2 yaşına kadar çocuklara yutulabilecek büyüklükte oyuncaklar verilmemelidir. Yine kesici ve delici özelliği olan oyuncaklar tercih edilmemelidir. Oyuncak alırken mutlaka üretici firmasına güvenilen ve üzerinde güvenlik açıklamaları bulunanlar tercih edilmelidir.''


Kategoriler

- evlilik - Saglik - çocuk - Cocuk Psikolojisi - Duygu ve Düsünce Yazilari - kadın - sağlık - Bebek ve Cocuk Sagligi - SEVGİ - Rasûlüllah - aile - mutluluk - Cocuk Gelisimi - anne - Sevgi - Diyet - çocuk gelişimi - Dekorasyon - Gebelik - hastalik - bebek - diyet - Hastaliklar - evlilik - kanser - Şifalı Bitkiler - erkek - cocuk egitimi - çocuk hastalıkları - Cilt Bakimi - Aşk - Gülay Atasoy - güzellik - Güzellik - Peygamber - kalp - baba - beslenme - hayat - aşk - Kadin Hastaliklari - Mutfak - müslüman - Islam ve Kadin - Senai Demirci - Şiir - tedavi - Alternatif Tib - Mehtap Kayaoğlu - dua

MollaCami.Com