Kadın | Konular | Kitaplık | İletişim

Avrupada Cocuk Büyütmenin önemleri Ve Aileye Düsen Büyük Sorumluk

Avrupada Cocuk Büyütmenin önemleri Ve Aileye Düsen Büyük Sorumluk

bu yazacaklarim genellikle yurt disinda yasayan aileler icin gecerlidir.
Ne yazikki yurt disinda evlat büyütmek sanildigi kadarda kolay olmuyor. Sonucda bilmediginiz bir ülke.dilini, insanlarini, yasantisini ve diger seylerini tam bilmiyoruz. Oyüzdende bizi bekleye teklikeleri tam kestiremiyoruz. Evlatlarimiz ortama ayak uydursun, alissin diye biraz bos birakiyoruz, buda istenmedik sonuclar dogurabiliyor.

OKUL: önemli konularda birisidir gelecegimizi düzenlemek icin.ikinici insan grubuna düsmemek icin.
cocugun okulunda basarili olmasi icin ailesinin desgedi sarttir.ama avrupadaki aillerimiz bunu okadarda önemsemiyor.cocuklar sanki öksüz gibi kendi baslarina okuyub büyüyürlar diyebiliriz. tabiki ailenin dil sorunu oldugu icin tam ilgilemedikleri dogrudur.ama hic olmassa anladiklari derslerinde yardim etsinler.etmeseler bile oglum, kizim okul nasil gidiyor, bir sorunun varmi okulda diye yada günün nasil gecti, arkadaslarin kim, ögretmenlerinle aran nasil diye sormak bile cok önemlidir. bunlar cocuklari motive eder ve dahada azimli yapar. sade dersler degil cocugun genel durumundanda daima haberdar olmak cok önemlidir. bu da aillerde cok noksan bir durumdur.cocuklarin toplantilarina gidilmiyor halleri düzenli sorulmuyor. Bazi aileler cocugun kacinci sinifa gittini bile bilmemekdeler.
Sade cucuklar icin degil ögretmenler icinde önemli bir konudur kontrol.ögretmenleri ögrencisinin ayni okulda 4 sene okumasina rahmen velilerini tanimamakda cünkü hic görmedigi icin, toplantilara gelmedikleri icin.ama düzenli gelinse ve durum raporu alinsa ögretmenlerdede olumlu düsünceler olusur.

anektot: birgün ortaokul müdürü cagirdi beni tercümanlik icin ve sunalri anlatti bana: yabanGülü hic böyle olurmu bazi aileler ne toplantiya geliyorlar nede cocuklarinin durumlarindan haberderlar. CABASI HIC DÜZELME GÖSTERMEYINCEDE TÜRKLERE ÖZEL VELILER TOPLANTISI DÜZENLENMEYE BASLADI. ne yazikki ilk 2 si cok güzel katilimlarla gecti sonralarda öyle olmadi. firsatlari varken bile degerlendirmiyorlar.ancak LÜTFEN SAHIB CIKALIM EVLATLARIMIZA,onlar gelecek icin cok önemli bireyler diyebilirim

EGITIM:tabiki herkes evladini sever ve en iyi sekilde büyütmeye caba gösterir ve en iyisini yaptigini sanir ama ne yazikki yetersizdir.
cocugunuzun nerde nezaman ve kimle oldugunu bilmedikden sonra neye yarar. bazi aillelerin cocuklarina zamanlari olmaz gerek isden gerekse baska durumlardan ama magzeret saylamaz bu durumlar. Cocuklarinizin cevresini, gittigi yerleri, arkadaslarini ögrenin.arkadaslarini daha iyi taniyin.onlarin ailelerini taniyin onlarla zaman gecirin vs.
ortamini arkadaslarini bildikden sonra nasil durumda cocogunuz anlarsiniz.diger türlü anahtar bir cocuk sekline girmesin. evde anne baba yok istedigi gibi serbest davranir ve sonucu vahim olur.

AKSI TAKDIRDE kötü sonucalar cikabilir:
1. esrar yada eroyine yönelebilir (allah göstermesin)
2. hirsizliga yönelebilir
3. uyusturucu tacirliginde kullanila bilir
4. kötü aliskanliklara sahib olabilir
5. kötü arkadas cevresi olabilir ve bir cok sey daha.

allah hic birini göstermesin kimseye

BUNLARI ÖNLEMEK BIZIM ELIMIZDE SAYILIR:
EVLATLARINIZA SAHIB CIKIN

SAYGILARLA


Kategoriler

- evlilik - Saglik - çocuk - Cocuk Psikolojisi - Duygu ve Düsünce Yazilari - kadın - sağlık - Bebek ve Cocuk Sagligi - SEVGİ - Rasûlüllah - aile - mutluluk - Cocuk Gelisimi - anne - Sevgi - Diyet - çocuk gelişimi - Dekorasyon - Gebelik - hastalik - bebek - diyet - Hastaliklar - evlilik - kanser - Şifalı Bitkiler - erkek - cocuk egitimi - çocuk hastalıkları - Cilt Bakimi - Aşk - Gülay Atasoy - güzellik - Güzellik - Peygamber - kalp - baba - beslenme - hayat - aşk - Kadin Hastaliklari - Mutfak - müslüman - Islam ve Kadin - Senai Demirci - Şiir - tedavi - Alternatif Tib - Mehtap Kayaoğlu - dua

MollaCami.Com